Na warmińsko-mazurskich drogach doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych

0
356
Wypadek w Działdowie

Trzy osoby trafiły do szpitala, a cztery pojazdy zostały uszkodzone – to skutek zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z ulic w Działdowie. Kierowca prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. Z kolei kierowca, który doprowadził do groźnego zdarzenia w powiecie lidzbarskim, w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, ponieważ nie miał do tego uprawnień. Na szczęście – choć auto dachowało i wylądowało w rowie – trójce pasażerów nic poważnego się nie stało.

Działdowo

We wtorek (09.07.2019) około godz. 14:00 na jednej z ulic Działdowa doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, które wymagało interwencji straży pożarnej, karetki pogotowia i policji. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem marki Seat 62-letni mieszkaniec gminy Działdowo, jadąc ul. Norwida w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowane pojazdy marki Honda i Opel. Następnie pojazd uderzył w znak drogowy, a ten w zaparkowany pojazd marki Land Rower. Na koniec pojazd uderzył w drzewo, po czym zatrzymał się. Prawdopodobną przyczyną całego zdarzenia było zasłabnięcie 62-latka podczas kierowania pojazdem. W wyniku tego zdarzenia kierujący seatem oraz dwoje jego pasażerów zostali przetransportowani karetkami pogotowia do miejscowego szpitala. Kierujący seatem był trzeźwy.  Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Lidzbark Warmiński

Tego samego dnia po godz. 19:00 kierujący pojazdem marki AUDI, jadąc od strony Bartoszyc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, na łuku drogi nieopodal Samolubia wpadł w poślizg. Mężczyzna tracąc panowanie nad pojazdem kilkukrotnie dachował i wjechał do rowu po przeciwnej stronie jezdni. Autem podróżowały 3 osoby, a wśród nich 6-letnie dziecko. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 34-letni kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkaniec Bartoszyc został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Podczas wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 34-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Za to przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Około 12 godzin później, w środę (10.07.2019) kilka minut przed godz. 7:00 na trasie Lidzbark Warmiński – Dobre Miasto doszło do kolejnego groźnego zdarzenia. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia w Miłogórzu, kierująca Toyotą Avensis pokonując łuk drogi straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Pojazd 55-latki zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym VW Golfem. Obydwoje kierujący jechali sami i byli trzeźwi. 31-letni kierowca VW z powiatu olsztyńskiego nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast 55-latka z urazem nogi została przetransportowana do szpitala w Bartoszycach. Przez ponad godzinę droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Olecko

We wtorek (09.07.2019) po godz. 13:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sedranki. Funkcjonariusze ruchu drogowego pracujący na miejscu ustalili, że kierujący motocyklem marki Honda, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego się przewrócił. W wyniku zdarzenia obywatel Łotwy doznał urazu obojczyka i został przetransportowany do szpitala w Ełku. Motocyklista był trzeźwy.

BRAK KOMENTARZY