Burmistrz skazany. Zapadł wyrok wobec byłego burmistrza Pisza

0
192

Na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata skazał Sąd Rejonowy w Mrągowie byłego burmistrza Pisza Jana A. Wyrok nie jest prawomocny.

Eksburmistrz Pisza był oskarżony o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego. Sąd Rejonowy w Mrągowie uznał go za winnego jedynie w przypadku pierwszego z zarzucanych mu czynów, tj. przekroczenia uprawnień, do którego doszło między czerwcem 2010 r. a listopadem 2014 r. Polegało ono na zażądaniu – za pośrednictwem b. naczelnika jednego z wydziałów magistratu Wiesława P. i b. komendanta Straży Miejskiej Kazimierza P. – zwrotu części nagród uznaniowych przyznanych siedmiu pracownikom urzędu i straży miejskiej, w łącznej kwocie ponad 29 tys. zł.

Sąd skazał za to Jana A. na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby. Sąd wymierzył mu także karę grzywny w kwocie 5 tys. zł oraz orzekł wobec niego zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej na okres trzech lat.

Były burmistrz odpowiadał również za działanie na szkodę piskiego urzędu miasta i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podczas zawierania na początku 2011 r. umów z firmami realizującymi imprezę pod nazwą „Mazurski Festiwal Grzańca 2011”. Sąd umorzył postępowanie karne wobec oskarżonego, uznając, że społeczna szkodliwość tego czynu jest znikoma.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

BRAK KOMENTARZY