Przerzucał ludzi przez granicę

0
311

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku poszukiwali obywatela Ukrainy. 43-latek organizował cudzoziemcom przekraczanie granicy państwowej wbrew przepisom.

23 stycznia o godzinie 3 w nocy, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrebennem (Nadbużański OSG), na kierunku wjazdowym do Polski zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi (W-MOSG). Dzień później 43-latek usłyszał w prokuraturze Rejonowej w Ełku zarzuty organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom.

Ukrainiec szukał kierowców, zlecał przewóz, najczęściej z Łotwy na Litwę, a następnie do Polski. Krajem docelowym były Niemcy. Udzielał kurierom wskazówek podczas przejazdu, a także polecał wynajęcie osób pilotujących trasy. W okresie od początku lutego do końca kwietnia 2023 roku przerzucił 38 cudzoziemców, w tym 12 Syryjczyków.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Obywatelowi Ukrainy za organizowanie nielegalnej migracji grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY