Ponad 168 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych trafi do województwa warmińsko-mazurskiego

0
75
Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski

Minister infrastruktury zaakceptował podział środków Funduszu Dróg Samorządowych, które zostaną przeznaczone w poszczególnych województwach na dofinansowanie dróg samorządowych w 2021 roku. Na wsparcie zadań powiatowych i gminnych zaplanowano 3,2 mld zł. Z czego 168 542 871,56 zł trafi do województwa warmińsko-mazurskiego.

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny samorządu, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Fundusz Dróg Samorządowych został utworzony w 2019 r. Na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy z Funduszu Dróg Samorządowych w ciągu 10 lat przeznaczonych zostanie 36 mld zł.

W 2021 roku województwo warmińsko-mazurskie będzie miało do wykorzystania ponad 168 milionów złotych, z czego ponad 68 milionów przeznaczone ma być na zadania wieloletnie.

Nie ograniczamy liczby wniosków, które może konkretna gmina składać. Dajemy możliwość tym, którzy mają więcej zadań do zrealizowania, żeby mogli więcej dróg wyremontować. Sporo wniosków na ten rok znalazło się na liście rezerwowej, ale dużo z nich i tak udało się zrealizować. Miejmy nadzieje, że w ciągu dziesięciu lat, na które obliczony jest Fundusz Dróg Samorządowych, uda się zrealizować większość potrzeb inwestycyjnych na drogach – mówił Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Wnioski w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim będą przyjmowane od 15 lipca.

BRAK KOMENTARZY