Policjanci na rowerach ruszyli w patrol

0
152

Patrole rowerowe wróciły na ulice Bartoszyc. Policyjne jednoślady będzie można spotkać na skwerach, w parkach, a także w rejonie rzeki Łyny, oraz wszędzie tam, gdzie dotarcie rowerem jest łatwiejsze niż pieszo, czy radiowozem. 

Od wtorku (15.06.2021r.) na ulicach Bartoszyc będzie można spotkać policyjne rowerowe patrole. Widok funkcjonariuszy na jednośladach będzie towarzyszył mieszkańcom miasta do późnej jesieni. Policjantów rowerzystów będzie można spotkać w parkach, skwerach, nad miejskim jeziorem, ale też w miejscach miejskiej rekreacji. Funkcjonariusze na jednośladach będą kontrolować miejsca zagrożone, wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, do używania, której zachęcamy. Za pomocą aplikacji można wskazywać policjantom m. in. miejsca, w których gromadzi się młodzież pijąca alkohol, ale też wiele innych problemów, które są uciążliwe. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwa w swojej okolicy. Policjanci na rowerach dotrą do miejsc na peryferiach miasta, gdzie trudno dojechać radiowozem, a należałoby je skontrolować.

Kolejną zaletą rowerowych patroli jest ich duża mobilność, dzięki jednośladom funkcjonariusze będą mogli szybciej dotrzeć do miejsca kolizji, czy wypadku drogowego na terenie miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy dojazd radiowozem jest mocno utrudniony. Warto zauważyć, że każdy policjant jest przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia, każda minuta jest na wagę złota.

BRAK KOMENTARZY