Po raz trzeci został mistrzem

0
1721

14 października we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Funkcjonariusz z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej stanął na najwyższym stopniu podium, wygrywając zawody.

Organizatorem turnieju było Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Natomiast światowa federacja trójboju siłowego WPC, po raz drugi włączyła się w przedsięwzięcie, co wpłynęło na poziom sędziowania jak i samą rangę mistrzostw.

W rywalizacji uczestniczyło ponad 180 zawodników reprezentujących różne służby mundurowe m.in. Policję, Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, BOR, ABW, Żandarmerię Wojskową, a także Straż Graniczną.

Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Warmińsko–Mazurski OSG reprezentował plut. Kamil Wojciechowski–funkcjonariusz z placówki w Dubeninkach. Nasz zawodnik z wynikiem 192.5 kg zajął I miejsce i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 82.5 kg.

To już kolejny sukces sztangisty. Czwarte zawody, a trzy lata z rzędu tytuł mistrza jest w rękach Kamila Wojciechowskiego.