Po alkoholu, na zakazie, bez uprawnień. Weekend na drogach

0
360

W miniony weekend (07-09.07.2023 r.) policjanci odnotowali 6 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 149 kolizji drogowych i ujawnili 32 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (08.07.2023 r.) po godz. 19:00 dzielnicowi z Sępopola zauważyli peugeota, którym według przekazanych im informacji miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Kontrola drogowa ujawniła, że siedzący za kierownicą 41-latek jest wyraźnie pijany. Mieszkaniec gminy Sępopol w czasie policyjnych czynności usiłował napić się alkoholu, był agresywny
i nie wykonywał poleceń.

Badanie poglądowe urządzeniem AlcoBlow wykazało, że jest w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na odmowę kolejnego badania alkomatem istniała konieczność pobrania mu krwi do badań laboratoryjnych. Już w trakcie kontroli policjanci zatrzymali prawo jady 41-latka, a jego auto przekazali osobie wskazanej.

W niedzielę (09.07.2023 r.) o godz. 12:30 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą mężczyznę. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna nie powinien siedzieć za kierownica auta. Po pierwsze był pijany, a po drugie w ogóle nie miał prawa jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

24-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym nie mając do tego uprawnień za co grozi zakaz prowadzenia pojazdów, kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 000 złotych.

W miniony weekend policjanci pracowali też na miejscu wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 15.00 w okolicach miejscowości Zdory w gminie Pisz. Kierująca samochodem marki audi jechała drogą gruntową ze Zdor w kierunku półwyspu Szeroki Ostrów.

Poruszała się z niewielką prędkością omijając nierówności na drodze. W tym samym kierunku jechał rowerzysta, który postanowił wyprzedzić jadący wolno samochód. W trakcie wyprzedzania, mężczyzna jadący rowerem, został uderzony z prawej strony przez audi w wyniku czego przewrócił się i upadł na drogę.

Zabrany został do szpitala. Samochodem kierowała 19-letnia mieszkanka Chełmży. Rowerem jechał 41-letni mieszkaniec Małego Płocka. Oboje kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

BRAK KOMENTARZY