Pierwsi absolwenci Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM otrzymali „podwójne dyplomy”

0
390
Troje studentów WNE obroniło prace magisterskie dzięki programowi „Double diploma”. Jest on prowadzony wspólnie z Instituto Politécnico w Setúbal w Portugalii.

Izabela PszennaPaulina Watkowska oraz Paweł Bartczak – to oni stali się szczęśliwymi posiadaczami „podwójnych dyplomów” (polskiego i portugalskiego) jako absolwenci kierunku zarządzanie, specjalność Logistics. To pierwsza taka sytuacja na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Sukces inicjatywy możliwy był dzięki współpracy UWM z politechniką w Setúbal.

– Ten projekt realizujemy już od kilku lat i musieliśmy włożyć naprawdę mnóstwo pracy, aby dojść do finału, jakim były właśnie te obrony. Zaczęło się od rekrutacji studentów na ten kierunek, później, wspólnie z naszym portugalskim partnerem, układaliśmy program studiów, a następnie trzeba było zorganizować wspólną obronę, co było bardzo trudne z perspektywy formalno-prawnej. Mieliśmy bowiem do czynienia z dwoma różnymi systemami prawnymi i dwoma różnymi podejściami do studiowania – wyjaśnia dr Tomasz Wierzejski, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Aby podejść do takiej obrony, trzeba było obowiązkowo, przynajmniej przez jeden semestr, studiować na portugalskiej uczelni i zarejestrować się tam jako jej student. Obrona w formie zdalnej odbywała się w języku angielskim – tak samo jak studia. Praca magisterska również musiała zostać napisana w języku Szekspira. W komisji znajdowało się dwoje przedstawicieli Instituto Politécnico de Setúbal oraz dwoje z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodniczącym był dr Tomasz Wierzejski.

 Poziom tych obron był naprawdę wysoki – myślę, że bardziej odpowiadał obronie rozprawy doktorskiej niż pracy magisterskiej. Jednak wszystko przebiegało w miłej atmosferze i skończyło się pomyślnie dla naszych absolwentów. Europejski dyplom ma dużo większe znaczenie na rynku pracy. Dla potencjalnego pracodawcy jest to sygnał, że taki kandydat jest zaradny, odważny i że poznał trochę świata – dodaje dr Tomasz Wierzejski.

ŹRÓDŁO: UWM

BRAK KOMENTARZY