Pandemia odbija się na psychice dzieci. Pomoże im psycholog

0
383

W Lidzbarku Warmińskim ruszył program profilaktyki psychologicznej dzieci. 

Sytuacja pandemiczna, zdalne nauczanie i związana z tym izolacja mają negatywny wpływ na dzieci i młodzież. Ograniczone kontakty z rówieśnikami, a także pogarszająca się sytuacja ekonomiczna rodzin powodują coraz więcej problemów natury psychicznej. Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych postanowili objąć dzieci z lidzbarskich przedszkoli i szkół podstawowych profesjonalną opieką psychologiczną.

W tym celu zatrudniony będzie psycholog, który będzie spotykał się grupowo i indywidualnie z uczniami, a także z rodzicami potrzebującymi profesjonalnej pomocy. Dzieci oraz młodzież otrzymają pomoc w radzeniu sobie z emocjami, lękami, poczuciem samotności i odosobnienia. W lidzbarskich szkołach już przeprowadzono ankiety, w których pytano m.in. o to, czy wolą nauczanie zdalne, czy czują, że za mało czasu spędzają z rówieśnikami. Wyniki pokazują jednoznacznie, że problemy związane z pandemiczną izolacją są powszechne i wymagają szybkich oraz konkretnych działań. 

– Nasz program skierowany jest do młodych ludzi, którzy często gorzej niż dorośli radzą sobie w tych trudnych czasach. Chcemy pomóc im jak tylko możliwe, żeby odzyskali radość i nadzieję, bo mimo trudności warto iść przez życie z radością i podniesioną głową. Wierzę, że pomożemy lidzbarskim dzieciom przetrwać najtrudniejsze chwile – powiedział burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

BRAK KOMENTARZY