Olsztynianie podbili Włochy

0
1569

Festiwal florystyczny we Włoszech z udziałem przedstawicieli stolicy regionu. Na południe Europy pojechali uczniowie Budowlanki.

Na wyprawę do miejscowości Pietra Ligure niedaleko Genui wybrała się młodzież kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Byli jedynymi reprezentantami Polski, którzy brali udział w tym międzynarodowym festiwalu.

– Zadanie nie było proste, gdyż trzeba było ułożyć dywan o powierzchni 18 metrów kwadratowych z płatków kwiatów – wyjaśniają uczestnicy. – Tematyka dowolna, więc jak na przedstawicieli Warmii i Mazur przystało, wybraliśmy wizerunek Kopernika i nieodłączny układ planetarny, zatopiony w krajobrazie wiejskim

Młodzież przygotowywała się do wydarzenia przez cały maj. Trzeba było opracować wzór, przenieść go na 18-metrową płaszczyznę geowłókniny. Później przygotować płatki kwiatów i opracowywać technikę ich układania oraz usypać z mąki i kawy wizerunek astronoma.

Niemal wszystkie działania trzeba było powtórzyć podczas festiwalu.

– Brak doświadczenia i techniki w układaniu kwiatów zrekompensowaliśmy wytrwałością i współpracą – tłumaczy olsztyńska młodzież. – W pocie czoła, od 5:00 rano do 14:00, opracowywaliśmy obraz, który spotkał się ogromną aprobatą ze strony mieszkańców, turystów i pozostałych uczestników.

Pracę olsztynian mieszkańcy Pietra Ligure oraz przyjezdni podziwiali podczas specjalnej parady.

BRAK KOMENTARZY