Lipcowe “Lalki” on-line

0
51

Spragnieni bezpośredniego obcowania z propozycjami Olsztyńskiego Teatru Lalek muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. W lipcu nie zabraknie jednak ofert on-line.

Koronawirusowa rzeczywistość nie daje jeszcze możliwości w pełni korzystać z kulturalnej oferty Olsztyna. Choć okazji do uczestnictwa w wydarzeniach na żywo jest coraz więcej, część nadal odbywa się zdalnie. Tak jest m.in. w przypadku Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Wzorem minionych miesięcy, “Lalki” prezentują swą ofertę w Internecie – na swoim kanale Youtube. W lipcu stęsknieni za spektaklami OTL będą mogli oglądać dwie propozycje.

Już od 11 lipca (sobota) do obejrzenia będzie druga część “Potworzastek Przytulaka”. To propozycja dla trzylatków i starszych. Pierwsza część tajemnic i niesamowitości, o których Przytulak chciał opowiedzieć młodym widzom, jest dostępna w Internecie. Natomiast od 28 lutego nieco starsze, siedmioletnie dzieci będą mogły oglądać spektakl “Diament Czarnobrodego”. Te propozycje będą bezterminowo dostępne na kanale Youtube Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Inną, cyfrową ofertą OTL są “Koronasłuchowiska”. To projekt, który dostał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w programie “Kultura w sieci”.

– Punktem wyjściowym dla słuchowisk jest obecna pandemia, w założeniu więc teksty te są reakcją na ten nowy fenomen, sposobem artystycznego oswajania i próbą zrozumienia zjawiska, które wciąż jest dla wszystkich wielkim zaskoczeniem, niewiadomą, niewątpliwie powodem do lęku – przypomina dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Andrzej Bartnikowski. – Projekt to też reakcja na zamianę tradycyjnej formy dzielenia się twórczością lub inne spotkanie ze sztuką w okresie w jakim wszyscy się teraz znajdujemy.

W tym miesiącu czekają nas jeszcze dwie premiery. 18 lipca słuchowisko dla dzieci “Zupa z gruszek” Agnieszki Anny Włodarskiej, natomiast tydzień później (25 lipca) propozycja dla młodzieży i dorosłych “Anne i Anna” Michała Kaźmierczaka.

Koronasłuchowiska są dostępne na kanale Youtube Olsztyńskiego Teatru Lalek oraz w serwisie SoundCloud.

 

BRAK KOMENTARZY