Kolejny powiatowy źrebak przyszedł na świat w Smolajnach

0
167

Wielka radość zapanowała w Smolajnach i tutejszym Zespole Szkół Rolniczych. Powodem jest przyjście na świat pięknej małej klaczki.

– Maleństwo urodziło się we wtorek wieczorem w stajni Jeździeckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego, który działa przy naszej szkole. Poród przebiegł szybko i bez komplikacji, na miejscu był obecny pan Jan Gulbicki, który opiekuje się naszymi końmi. Asystowały mu członkinie klubu: Paulina Rosa i Zuzanna Smulczynska. Paulina jest też uczennicą klasy na kierunku technik weterynarii, więc to dla niej fantastyczna lekcja praktyczna w wybranym fachu – mówi Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach.

Matką źrebięcia jest Retencja, klacz kupiona w ubiegłym roku przez olsztyńskie starostwo.

– Bardzo się cieszymy z kolejnego powiatowego źrebaka. 2 lata temu z budżetu Powiatu kupiliśmy 2 klacze, które się oźrebiły w ubiegłym roku, klaczka i wałach mają już około roku i pięknie się chowają. Teraz dołączy do nich młodsza siostra. Głównym celem funkcjonowania naszej „stadniny”  jest stworzenie uczniom możliwości obserwacji koni na każdym etapie ich rozwoju, a także ich pielęgnacji w danym etapie życia. Nauka teoretyczna nigdy nie zastąpi tej praktycznej – dodaje Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Jak młoda klacz będzie miała na imię, jeszcze nie wiadomo. Zgodnie z zasadą imię musi zaczynać się od pierwszej litery imienia matki, czyli „R”. Klub jeździecki w Smolajnach na swojej stronie na facebooku ogłosił konkurs, w którym można podawać propozycje imienia dla powiatowego źrebięcia: facebook.com/galop.smolajny.

BRAK KOMENTARZY