Jubileusz Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza

0
237

Olsztyn jest jednym z czterech miast w Polsce, gdzie znajduje się kaplica zakonna sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, w której mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego.

Możliwość uzyskania odpustu zupełnego wiąże się z jubileuszem 100. rocznicy powołania do życia Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, co miało miejsce 10 lutego 1924 r. – Penitencjaria Apostolska, na prośbę przełożonej generalnej, udzieliła łaski odpustu dla sióstr i wiernych, którzy nawiedzą i pomodlą się w naszych kaplicach zakonnych – przybliża s. Urszula Szymańska PDDM. – Jeśli wierni mają predyspozycje, są w stanie łaski uświęcającej, nie są przywiązani do grzechu oraz pomodlą się w intencjach papieża, mogą ofiarować odpust za siebie lub za dusze przebywające w czyśćcu – dodaje. Możliwość uzyskania odpustu została udzielona do 25 marca 2024 r.

Dom zakonny uczennic Boskiego Mistrza znajduje się w centrum Olsztyna. – Zawsze tłumaczę, że trzeba stanąć na wprost głównego wejścia do ratusza, skierować się w lewą stronę, przejść parking. Na jego końcu znajdują się schody prowadzące do wejścia do naszego domu. Przy drzwiach jest domofon. To nasz dom. Jesteśmy w centrum miasta, blisko jednej z galerii handlowych. Po zaspokojeniu swoich potrzeb ciała, można zanieść zakupy do samochodu i przyjść, by w zaciszu kaplicy podziękować Bogu za łaski, za dobra, za miłość – uśmiecha się s. Emilia Kąkol PDDM.

Podkreśla, że praktycznie przez całą dobę któraś z sióstr jest na miejscu. W centrum ich duchowości jest Jezus Mistrz Droga, Prawda i Życie. Jest On uwielbiany w tajemnicy Eucharystii, dlatego charakterystyczną cechą ich duchowości jest pobożność eucharystyczna wyrażająca się w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

– Codziennie po południu jest w naszej kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwa do nieszporów, które odmawiamy o godzinie osiemnastej. Tak kończymy czas parogodzinnego trwania przed Jezusem. Szczególnie zapraszamy na ten czas, by trwać w dialogu z naszym Mistrzem. W ten szczególny czas pragniemy dzielić się łaską odpustu z każdym człowiekiem. Zapraszamy do nas – zachęca s. Emilia.

Wyjaśnia, że nauka Kościoła o odpustach powiązana jest z łaską sakramentu pokuty i pojednania.

– Każdego dnia, adorując Najświętszy Sakrament, na koniec modlitwy odmawiam modlitwy w intencji Ojca Świętego i ofiaruję ją za dusze w czyśćcu cierpiące. Tak mogę pomóc tym duszom – mówi s. Urszula.

Centrum Apostolstwa Liturgicznego Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza znajduje się w Olsztynie przy ul. ul. 11. Listopada 7/3.

ŹRÓDŁO: Archidiecezja Warmińska

BRAK KOMENTARZY