Gastronomik z ogólnopolskimi laurami

0
2333
olimpiada

Uczennice olsztyńskiego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych nie zwalniają tempa. Z dobrej strony pokazały się podczas kolejnych zawodów.

Tym razem olsztyńska młodzież przywiozła laury z niezwykle prestiżowych zmagań – centralnych eliminacji XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do stolicy Warmii i Mazur trafiły tytuły laureatki i finalistki konkursu.

Ida Popis zajęła drugie miejsce w Polsce w bloku Gastronomia. Do pierwszej pozycji straciła zaledwie 0,5 punktu. Natomiast Patrycja Pajewska uzyskała tytuł finalistki. Obie uczennice mają już zapewnione indeksy na wyższe uczelnie.

To jednak nie koniec doskonałego występu podopiecznych Joanny Kowalskiej. Ida Popis została bowiem wyróżniona za zdobycie w części praktycznej konkursu prawie 59 punktów na 60 możliwych. Tak wysoka ocena jest niezwykła w 40-letniej historii olimpiady.

Olimpijczycy rywalizowali w Trzciance koło Poznania. W 11 blokach tematycznych startowało ponad 220 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych – zarówno zawodowych, jak i ogólnokształcących. Zmagania zostały zorganizowane pod opieką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.