Eksponaty z muzeów w internecie

0
458
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim źródło: lidzbark.muzeum.olsztyn.pl

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromboku, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim użyczyły zabytków z epoki renesansu i baroku.

Od najmniejszych – kafli czy instrumentów astrologicznych po szafy, ławy czy łoże z baldachimem. Jak zwykle były przedmioty, które zdigitalizować łatwo i takie, które sprawiają nieco więcej trudności.

Wszystkie można oglądać na stronie internetowej – cyfrowewm.pl, zgromadzone w zakładce pn. Obiekty renesansu i baroku.

Większość z nich uzyskała audiodeskrypcję. Wszystkie mają opisy, sporządzone przez muzealników, którzy się nimi zajmują na co dzień oraz wersję anglojęzyczną.
W ramach projektu powstała aplikacja VR, którą można pobrać za darmo w sklepie Google Play, pod tym linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GiantLazer.Swiatowid

Projekt „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz współfinansowany ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

BRAK KOMENTARZY