Dłuższy termin składania ofert na linie tramwajowe w Olsztynie

0
769
Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska

Do 16 czerwca czekamy na oferty potencjalnych wykonawców rozbudowy tramwajowej sieci – informują olsztyńscy urzędnicy. Nowe linie maja połączyć os. Pieczewo ze Starym Miastem oraz dworcem głównym.

Kolejne przesunięcie terminu związane jest z porozumieniem z inwestorem Centaurusa. Dotyczy powstania – przy okazji realizacji tramwajowej inwestycji – Alei Kosmonautów w pobliżu budowanego planetarium kompleksie oraz zagospodarowaniem okolicznego terenu.

Pasaż miałby charakter zarówno promocyjny, jak i edukacyjny. To zupełnie inna propozycja, niż tradycyjne “aleje gwiazd” powstające w wielu polskich miastach. Inwestycję w całości ma sfinansować inwestor Centaurusa.

Niezależnie od wspomnianego porozumienia, do ratusza wpływają kolejne pytania dotyczące inwestycji. W tej chwili to niemal 950 wniosków o udzielenie odpowiedzi.

Przebieg nowego torowiska ma się zacząć na os. Pieczewo. Poprowadzone zostanie fragmentem ul. Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego do obecnej sieci na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Między ul. Krasickiego a Synów Pułku ma powstać 280-metrowa estakada. Nowe torowisko pozwoli na uruchomienie dwóch kolejnych tramwajowych linii – jedna będzie wozić pasażerów na Stare Miasto, kolejna do dworca głównego.

Unijne dofinansowanie zapewnione na realizację tego projektu to 365 mln złotych.

BRAK KOMENTARZY