Brawura młodego kierowcy zakończona wysokim mandatem karnym

0
373

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Nielbarku. Młody kierowca skody, który doprowadził do wywrócenia się pojazdu został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych. 18-latek posiada prawo jazdy od zaledwie 3 miesięcy.

Nowomiejscy policjanci pracowali przy groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Nielbarku. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący skodą 18-latek nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, w wyniku czego wypadł z drogi i doprowadził do wywrócenia się pojazdu.

Autem podróżowało łącznie 5 osób. Na szczęście żaden z młodych mężczyzn nie doznał obrażeń ciała.

Sprawca kolizji za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych. Ten młody kierowca posiada prawo jazdy od zaledwie 3 miesięcy.

Wiek oraz doświadczenie kierowców mają istotny wpływ na ryzyko powstawania wypadków drogowych.

Z policyjnych analiz zdarzeń drogowych wnika, że najbardziej wyróżniającą się grupą są kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lata. Są to ci, którzy otrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami po osiągnięciu wymaganego prawem wieku (18 lat), a którzy nie mają jeszcze doświadczenia w prowadzeniu auta. Ponadto grupa młodych kierowców wykazuje większą tendencję do podejmowania ryzykownych, brawurowych zachowań w ruchu drogowym.

BRAK KOMENTARZY