BRANIEWO: PODEJRZANY O LICZNE OSZUSTWA ARESZTOWANY. POLICJANCI SZUKAJĄ KOLEJNYCH POKRZYWDZONYCH

0
361
policja

Kryminalni zatrzymali 26-latka podejrzanego o liczne oszustwa. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna, który pośredniczył w różnych transakcjach pieniężnych wykorzystywał dane swoich klientów, by zaciągać pożyczki. Przekazywane mu różne sumy przez poszkodowanych nie trafiały na wskazane przez nich konta. Policjanci apelują do wszystkich, którzy mogli zostać pokrzywdzeni działaniem 26-latka, aby zgłaszali ten fakt osobiście w braniewskiej komendzie lub telefonicznie pod nr 55 244 02 00.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego odpowiedzialny jest za liczne oszustwa. Z informacji funkcjonariuszy, którzy pracowali nad sprawą wynika, że mężczyzna prowadził własną działalność, w ramach której m.in. pośredniczył w dokonywaniu opłat abonamentowych, zawieraniu umów ubezpieczeniowych, czy kredytowych. Przekazywane mu pieniądze nie trafiały jednak na konta wskazane przez właścicieli. Co więcej, podejrzany posługując się danymi personalnymi swoich klientów zaciągał pożyczki, których nigdy nie zamierzał spłacić. Policjanci zatrzymali 26-latka. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu 9 zarzutów oszustw.

Co więcej, z ustaleń kryminalnych wynika, że jest to kolejne już postępowanie przeciwko 26-latkowi. Pod koniec maja br. przeciwko mężczyźnie trafił do sądu akt oskarżenia, w którym zarzucono mu przestępstwa o takim samym charakterze.

W piątek (31.05) braniewski sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy.

Kryminalni wciąż pracują nad sprawą i zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mogły zostać pokrzywdzone działaniem 26-latka, aby zgłaszały się osobiście do komendy powiatowej Policji w Braniewie lub przekazały taką informację telefonicznie pod nr 55 244 02 00.

BRAK KOMENTARZY