Będą nowe sportowe inwestycje w regionie

0
259

W ramach programu Sportowa Polska cztery projekty z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają środki na realizację infrastruktury sportowej.

Najwięcej, bo aż 1 533 400 zł otrzyma powiat kętrzyński na I etap modernizacji krytej pływalni przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie. 800 tys. zł dofinansowania przyznano projektowi gminy Wydminy na modernizację hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Gmina Kalinowo, ze wsparciem w wysokości ponad 337 tys. zł wybuduje boisko wielofunkcyjne z placem zabaw przy Szkole Podstawowej w Pisanicy. 205 tys. zł dołoży ministerstwo gminie Orzysz na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie.

Wojewoda Artur Chojecki z zadowoleniem przyjął komunikat z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Celem programu jest wsparcie inwestycji dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Program finansuje zadania dotyczące budowy, przebudowy lub remontu ogólnodostępnych obiektów sportowych umożliwiających masowe uprawianie sportu.  Cieszę się, że dzięki takim inwestycjom zwiększy się dostęp do profesjonalnych obiektów sportowo- rekreacyjnych. To dobra informacja  dla dzieci i młodzieży.

BRAK KOMENTARZY