Atak zimy. Kolizje i fatalne warunki jazdy

0
322

Złe warunki jazdy doprowadziły do licznych kolizji. Tylko w Olsztynie i okolicach naliczono ich kilkadziesiąt.

Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jonkowie pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w m. Gutkowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni kierujący osobowym volkswagenem stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie doszło do jego dachowania. Zarówno kierowcy, jak i pasażerom nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych.
Natomiast na trasie pomiędzy Jonkowem a Świątkami kierowca fiata wpadł w poślizg, uderzył w drzewo, od którego następnie się odbił i zjechał na przeciwległy pas jezdni. Tam zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką.
Natomiast pod Braniewem bus zderzył się z autobusem. Na drodze krajowej nr 16, na odcinku Ełk-Augustów, tir wpadł do rowu blokując jeden pas ruchu.

BRAK KOMENTARZY