Najmłodsi projektowali przestrzeń

0
1548

Niezwykłe warsztaty odbyły się w ratuszu. Dzieci z olsztyńskich przedszkoli i jednej ze szkół podstawowych uczyły się zagospodarowywać swoje otoczenie.

O tym, że najmłodsi są doskonałymi obserwatorami i mają oryginalne pomysły – nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Około setki młodych olsztynian wzięło udział w specjalnym programie przygotowanym przez Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela.

Dzieci z czterech przedszkoli oraz szkoły podstawowej „Piątka” w ostatnich dniach proponowały elementy, jakie mogłyby się znaleźć w publicznej przestrzeni. Oczywiście mali olsztynianie patrzyli z własnej perspektywy i tego, czego najbardziej oczekują.

Podczas warsztatów materializowali pomysły w konkretne projekty. Pomagali im w tym uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych oraz studenci Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wśród propozycji znalazły się m.in. place zabaw oraz oryginalny Park Dinozaurów, w którym miałaby się znaleźć m.in. piaskownica archeologiczna. Teraz studenci umiejscowią propozycje na mapach geodezyjnych. Niewykluczone, że pomysły najmłodszych będą miały szansę na realizację.

BRAK KOMENTARZY