Zabezpieczone podrobione towary o wartości ponad miliona złotych

0
255

Wspólne działania policjantów z KWP w Olsztynie zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zlikwidowania magazynów podrobionej odzieży, której szacunkowa wartość przekroczyła milion złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas prowadzenia szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustali, że jeden z mieszkańców powiatu elbląskiego może zajmować się właśnie takim procederem. Mężczyzna miał handlować podrobioną odzieżą.

Działania podjęte w tej sprawie były prowadzone na terenie dwóch powiatów: elbląskiego i braniewskiego. Informacje o nielegalnej działalności mężczyzny trafiły również do funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, a dokładnie do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Funkcjonariusze gromadzili i dokładnie weryfikowali wszelkie informacje, poszerzając tym samym wiedzę na temat nielegalnie prowadzonego procederu. Gdy nadszedł czas weryfikacji zebranych informacji, policjanci z KWP w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie oraz funkcjonariusze KAS połączyli siły.

Na jednej z ulic w Elblągu policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę i wraz z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego rozpoczęli przeszukania. Jak ustalili policjanci podejrzany 23-latek w swoim procederze wykorzystywał dane innych osób do zakładania rachunków bankowych firm i spółek oraz próbował zataić informacje o użytkowanych przez siebie magazynach.

W jednym z nich policjanci zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Specjalista od znaków towarowych potwierdził, że są to podrobione rzeczy i w jego ocenie wartość zabezpieczonego mienia to prawie pół miliona złotych.

W tym samym czasie funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozpoczęli przeszukania dwóch innych magazynów i mieszkań prywatnych, które też mogły mieć związek z tą sprawą.

W ustalonych miejscach zabezpieczyli 6 tysięcy sztuk odzieży naruszających prawa własności intelektualnej znanych  światowych marek, kasy fiskalne, sprzęt elektroniczny oraz dokumentację finansowo-księgową. Tym razem wartość zabezpieczonego mienia sięgnęła prawie miliona złotych.

BRAK KOMENTARZY