Oddaj krew z terytorialsami 

0
218

 

Latem lekarze potrzebują zawsze więcej krwi dla ofiar wypadków. Dlatego Galeria Warmińska wspólnie z 4 Warmińsko-Mazurską Brygadą Obrony Terytorialnej i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do akcji honorowego oddawania krwi.

W piątek, 14 czerwca 2019 roku, w godzinach 11.00 – 17.00, w Galerii Warmińskiej w Olsztynie, zostanie zorganizowany punkt, w którym będzie można oddać krew, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, a także wykonać podstawowe badania zdrowotne – badanie poziomu cukru, badanie wzroku i dobór diety. Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą promować ideę transplantacji, zdrowego stylu życia, krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i każdy będzie mógł wziąć udział w akcji.

Imprezę organizują terytorialsi i podczas niej będzie można zasięgnąć informacji o Wojskach Obrony Terytorialnej, spotkać się z żołnierzami i weteranami AK, a także podziwiać sprzęt wykorzystywany na co dzień przez wojsko, policję, straż pożarną i straż graniczną.

BRAK KOMENTARZY