Mieszkańcy Górowa Iławeckiego po raz pierwszy wspólnie przygotowywali się do świąt na miejskiej wigilii

0
1636

W Górowie Iławeckim zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy, który połączony został z pierwszą w historii tego miasta miejską wigilią.

Pierwszy raz udało nam się zorganizować miejską wigilię, a poprzedza ją Jarmark Bożonarodzeniowy. Większość rzeczy przygotowali po prostu ludzie. Wolontariusze włożyli mnóstwo pracy, żeby tak piękne to wszystko wyglądało. Wszystkie szkoły przygotowały jasełka, wszystkie chóry z miasta śpiewają, Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Caritasem nalepił pierogi, Szpital Wojewódzki zrobił bigos, a szkoła ukraińska zrobiła barszcz – powiedział Jacek Kostka, burmistrz Górowa Iławeckiego.

Burmistrz dodał również, że najważniejsze było to, że mieszkańcy mogli spędzić ze sobą czas- Największą atrakcją jest jednak to, że jesteśmy wszyscy razem. To jest coś, co wcale w Polsce nie jest oczywiste. Jesteśmy krajem, w którym raczej siedzimy osobno w domu, a mi bardzo zależało na tym, żeby ludzi z domów wyciągnąć, ponieważ miasto, które jest społecznością jest niezwykle silne. Chciałbym życzyć wszystkim mieszkańcom, żeby ta jedność, która była podczas tej miejskiej wigilii trwała przez cały rok.

Warto powiedzieć, że Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ulepiły aż… 4060 pierogów. Pierogi ruskie,albo pieczone, łazanki z kapustą, barszcz czy gorąca herbata wydawane były w specjalnie przygotowanych namiotach. Dla wszystkich wystarczyło wigilijnych potraw,a smakowały wybornie.  Największą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, była szopka, w której można było zobaczyć żywe zwierzęta. Szopka została ustawiona tuż przed wejściem do Urzędu Miejskiego.

Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez prezentów- Mamy dwa prezenty. Dzisiaj w godzinach porannych odbył się odbiór techniczny dwóch modernizowanych dróg, są to ulice Armii Krajowej i Zwycięstwa, które zostały oddane do użytku dla mieszkańców Górowa i wszystkich, którzy będą przez miasto przejeżdżać. Drugi prezent to nowa karetka, która będzie funkcjonowała w Górowie Iławeckim w ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne – powiedział Wojciech Prokocki, starosta powiatu bartoszyckiego.

Warto dodać, że karetka będzie zarządzana za pośrednictwem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Bartoszycach i systemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wojewody, który znajduje się w Olsztynie. Powiat bartoszycki na zakup karetki przekazał 238 tysięcy złotych, a Szpital w Bartoszycach, ze swoich własnych pieniędzy wydatkował kwotę 100 tysięcy złotych.

Trzeba przyznać, że mieszkańcy całej gminy Górowo Iławeckie bardzo licznie zgromadzili się pod Urzędem Miasta, żeby wspólnie przygotować sie do świąt Bożego Narodzenia. Wśród mieszkańców słychać było głosy, że to jest niezwykle fajna inicjatywa, dzięki której wszyscy mogą się spotkać, złożyć sobie życzenia i przede wszystkim spędzić razem  miło przedświąteczne chwile z jasełkamim i kolędami.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY