Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego stracił ok. 500 tys. zł

0
507

Wizja szybkiego zarobku skusiła mieszkańca powiatu olsztyńskiego do przelania pieniędzy na pewną platformę inwestycyjną. 

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się pewien mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który poinformował, że padł ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na początku czerwca 2023 roku przeglądając strony internetowe, zauważył reklamę polecającą szybkie i proste pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty.

Senior postanowił zadzwonić na podany numer telefonu. Przedstawiciel witryny podający się za brokera finansowego przekazał pokrzywdzonemu podstawowe informacje dotyczące prowadzonych inwestycji.

Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku wykonał kilka przelewów na wskazaną platformę inwestycyjną. W pewnym momencie rzekomy przedstawiciel finansowy polecił zainstalowanie aplikacji na telefonie mężczyzny oraz jego żony, co miało pomóc w sprawnym obrocie zainwestowanymi środkami.

Ponadto w tym celu pokrzywdzony miał również zainstalować mobilne aplikacje do bankowości internetowej. Jak się okazało w ten sposób oszust uzyskał dostęp do konta pokrzywdzonego i jego najbliższych.

Senior zorientował się, że padł ofiarą przestępców, po tym jak z rachunków bankowych zniknęły oszczędności, a także zaciągnięto na nie pożyczki bankowe. Łączna suma strat to 485 tysięcy złotych.

BRAK KOMENTARZY