Zrób sobie teatr – wirtualna propozycja Olsztyńskiego Teatru Lalek

0
804

Kolejna wirtualna propozycja Olsztyńskiego Teatru Lalek. Tym razem pracownicy instytucji pokazują, w jaki sposób samemu przygotować spektakl.

Wyjątkowe czasy wymagają niezwykłej kreatywności. Takie założenie przyświeca też nowemu cyklowi, jaki proponuje najmłodszym odbiorcom OTL.

Sercem teatru lalek bez wątpienia są miejsca, w których powstają właśnie lalki, a także kostiumy i dekoracje. Teraz każdy młody widz może stać się wyjątkowym twórcą i samemu stworzyć własną scenę. Pomogą w tym fachowcy z OTL, który stworzyli “Pracownię Małego Widza”.

– Poznacie wskazówki, jak krok po kroku zrobić swoje przedstawienia w domu – zachęcają pracownicy teatru. – Subskrybujcie nasz kanał na YouTube, będziecie na bieżąco. Nauczycieli i pedagogów, wszystkie kreatywne osoby zachęcamy do korzystania z filmów  np. podczas zajęć online.

W pracowni można dowiedzieć się, jak w prosty sposób zrobić scenę, stworzyć nieskomplikowaną lalkę, kota, zająca, czy żabę.

[filmy w “Pracowni Małego Widza”]

Warto podzielić się zdjęciami wykonanych przez siebie postaci. Fotografie można przesyłać na profil fejsbukowy Olsztyńskiego Teatru Lalek (dodatkowo oznaczające je hasztagiem #maływidz) albo e-mailem pod adres kierownik.literacki@teatrlalek.olsztyn.pl.

To kolejne działanie on-line zaproponowane przez Olszyński Teatr Lalek. Wcześniej – przez cały kwiecień – instytucja przypominała archiwalne nagrania spektakli. Z wirtualnej sceny mogli korzystać najmłodsi widzowie, ale nie zabrakło także propozycji skierowanych do młodzieży i dorosłych.

Niewykluczone, że wkrótce pojawią się następne działania OTL. Przedstawiciele olsztyńskiej sceny ubiegają się o wsparcie w ministerialnym konkursie “Kultura w sieci”. Trwa ocena złożonych wniosków i – jeśli propozycje naszego teatru zostaną zauważone – instytucja przystąpi do realizacji najnowszych pomysłów. Na wyniki będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Mimo że nabór skończył się jeszcze w kwietniu, to rekordowa liczba wniosków – ponad sześć tys. – sprawiła, że procedura jeszcze trwa. Na dotacje zaplanowano 80 mln złotych.

BRAK KOMENTARZY