Zranił nożem dwóch żeglarzy

0
231

Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego wobec Dariusza R. podejrzanego o zranienie nożem dwóch mężczyzn.

Patrol policji został wezwani do portu w Sztynorcie (woj. warmińsko-mazurskie) około godziny pierwszej w nocy z wtorku na środę w miniony weekend. Jeden z żeglarzy, 70-letni mieszkaniec Płocka, godził nożem dwóch mężczyzn przebywających na terenie portu: 40-letniego mieszkańca Śląska oraz 46-letniego mieszkańca Poznania. Obaj z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Sprawca został zatrzymany.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Giżycku w dniu 23 czerwca 2022 r. skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku V Zamiejscowego Wydziału Karnego z siedzibą w Węgorzewie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Dariusza R. podejrzanego o zranienie nożem dwóch mężczyzn.

Sąd Rejonowy w Giżycku w V Zamiejscowym Wydziale Karnym w Węgorzewie w dniu 24 czerwca 2022 r. nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie Dariusza R. i jednocześnie zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł.

Sąd Rejonowy w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że podejrzany jest sprawcą zarzucanych mu przestępstw. Sąd, nie kwestionując powagi obu zaistniałych czynów, nie dopatrzył się jednak konieczności stosowania wobec Dariusza R. tymczasowego aresztowania, uznając jednocześnie, że środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w sposób właściwy zabezpieczą prawidłowy tok postępowania karnego.

BRAK KOMENTARZY