ZNP chce, by JST przyspieszyli obiecane przez rząd podwyżki

0
257

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował dla samorządów wzór uchwały podwyższającej wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli od 1 czerwca o 9,6 proc.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Związku, to propozycja dla samorządów, pomagająca rozwiązać problem pensji obniżonych w czasie strajku.

Związek opracował wzór uchwały, z której może skorzystać każda Rada Gminy, Rada Powiatu, każdy Sejmik Województwa.

To uchwała w sprawie podwyższenia wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli zatrudnionych w gminie, w szkołach prowadzonych przez powiat lub przez województwo.

Zgodnie z nią od 1 czerwca br. „podwyższa się wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 416 z późn. zm.) – dla nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego i na wszystkich poziomach wykształcenia o 9,6 proc.”.

„Apelujemy do samorządowców, by przyspieszyli obiecane przez rząd podwyżki i wyższe pensje wypłacili nauczycielom już w czerwcu. Samorządy mają prawną możliwość podniesienia pensji zasadniczych. Teraz to pomogłoby rozwiązać problem pensji obniżonych w czasie strajku” – argumentuje Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Źródło: Codzienny Newsletter Informacyjny PAP

BRAK KOMENTARZY