Znęcał się nad partnerką

0
131

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wydali wobec 51-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z partnerką oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o znęcaniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał swoją partnerkę, był wobec niej agresywny stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia. W obawie o życie i zdrowie o wszystkim zostali poinformowani policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W związku z zachowaniem 51-latka, aby odseparować go od pokrzywdzonej został wydany wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie.

BRAK KOMENTARZY