Znęcał się nad matką

0
437

Wyzywanie czy grożenie – to niestety była codzienność w jednej z rodzin w Iławie. Kobieta jednak stwierdziła, że ma dość.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Iława. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że 24-latek znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę ze swoją mamą. Mężczyzna wyzywał ją, ośmieszał. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że 24-latek od dłuższego czasu znęca się nad matką i innymi członkami rodziny, których wyzywa, ośmiesza, grozi pozbawieniem życia, niszczy sprzęt domowy, dusi czy popycha. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY