Znęcał się nad matką

0
274

Policyjny dozór zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad mamą. 28 – latek wszczynał awantury wyzywał mamę oraz bił.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie Iławy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 28 – latek wszczął awanturę ze swoją mamą, gdyż chciał inny obiad niż ten który przygotowała kobieta.

Mężczyzna wyzywał ją, groził po czym popchnął i szarpał za ubranie. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie uciekła z domu i poprosiła o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że 28 – latek od dłuższego czasu znęca się nad mamą, którą wyzywa, grozi czy popycha. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.
W związku z powyższym wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mieszkaniec Iławy będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz musi opuścić wspólnie zajmowane z mamą mieszkanie.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY