Znalazły się pieniądze na modernizację murawy na stadionie Stomilu

0
626

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zwołał konferencję prasową, na której ogłosił, że tuż po zakończeniu sezonu zostanie w pełni zmodernizowana murawa na stadionie Stomilu.

Jesteśmy po podsumowaniu roku i możemy stwierdzić, że będziemy w stanie wykonać kolejny krok związany z modernizacją stadionu Stomilu. Podejmiemy działania, które mają na celu modernizację płyty stadionowej. Koszt tej modernizacji ma wynieść około 3.5 miliona złotych – powiedział Piotr Grzymowicz.

Wymieniona zostanie cała podbudowa płyty, dzięki czemu będzie można odprowadzić wody opadowe. Będzie również wykonany system drenażu, a także zostanie zamontowane ogrzewanie płyty boiskowej. Zainstalowane będą również zraszacze, które są potrzebne, żeby bez dużego udziału personelu, móc w należytym stanie utrzymywać murawę. Zostanie również położona nowa trawa.

Przetarg ma zostać ogłoszony w kwietniu, a same prace rozpoczną się tuż po zakończeniu rozgrywek. W okresie trzech miesięcy zadanie ma zostać zrealizowane.

Jeżeli nie uda się zmodernizować murawy, do rozpoczęcia sezonu 2018/19, to Stomil może w czasie prac rozgrywać swoje mecze w Ostródzie- Rozmawiałem już z burmistrzem Ostródy, Czesławem Najmowiczem, o tym, że niedługo spotkamy się i określimy nasze potrzeby w zakresie rozgrywania meczów w Ostródzie, których nie moglibyśmy rozgrywać na olsztyńskim stadionie, ze względu na odbywające się prace. Jest w tej kwestii duża życzliwość i zrozumienie ze strony Ostródy – dodał Prezydent Olsztyna.

Po odwołaniu meczu pomiędzy Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów, Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencje prasową, podczas której zarzucało Piotrowi Grzymowiczowi, że to przez jego nieudolne rządy, teraz w Olsztynie nie ma infrastruktury sportowej. Prezydent Olsztyna odniósł się do wszystkich zarzutów, oczywiście oddalając je od siebie.

Murawa była oczyszczona ze śniegu, była czysta i OSiR cały tydzień dbał o to, żeby mecz się odbył, ale niestety sędziowie zdecydowali, że mecz się nie odbędzie. Dzień po odwołanym spotkaniu, PiS zorganizował konferencje, na której mówił nieprawdę – dodał Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Prezydent Piotr Grzymowicz, bronił się mówiąc, że robił już bardzo dużo, żeby w Olsztynie nowy stadion powstał. Zgłosił się do ministra sportu o pomoc w tej sprawie i o to, aby ministerstwo sportu wsparło finansowo budowę stadionu. Minister jednak odrzucił możliwość takiej pomocy. Prezydent wspomniał, że jeżeli zarówno on, jak i PiS mają te same intencje wobec stadionu w Olsztynie, to powinni razem w tej w sprawie działać, ponieważ wtedy tych możliwości będzie więcej.

Podczas konferencji odniesiono się również do zarzutów, odnośnie tego, że w Olsztynie infrastruktura sportowa się nie rozwija i inwestuje się w nią mało pieniędzy- Od 2009 roku wydaliśmy prawie 200 milionów złotych w sferze obszaru sport i rekreacja. Na to składa się m.in. budowa wodnego centrum sportowo-rekreacyjnego, dziesięć orlików, Szkolne Centrum Aktywności Ruchowej przy SP2, oświetlenie na stadionie Stomilu czy otwarte siłownie.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY