Znalazł niewybuch i przywiózł go policjantom

0
3194

Mężczyzna zamiast powiadomić służby o znalezieniu niewybuchu z okresu II Wojny Światowej, zabrał je z miejsca i postanowił przekazać policjantom. 

Do posterunku policji w Wilczętach pod Braniewem, przyjechał samochodem osobowym 68-letni mężczyzna, który miał w bagażniku nietypowe znalezisko. Oświadczył, że natknął się na nie podczas prac przy zbiorniku wodnym. Postanowił przedmiot przekazać policji i zabrał go ze sobą, bo myślał, że takie są procedury.

Na miejsce skierowano policjanta z grupy minersko – pirotechnicznej, który potwierdził, że ujawniony przedmiot to granat ręczny F1 z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez patrol saperski celem neutralizacji.

Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu niepotrzebnych nieszczęść, a nawet śmierci.

BRAK KOMENTARZY