Zmienne warunki pogodowe przyczyną wypadków na Warmii i Mazurach

0
342
Samochód wpadł do rowu w rejonie miejscowości Doliwy

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, do których dochodzi o tej porze roku. W połączeniu ze zmiennymi warunkami drogowymi i pogodowymi stają się niemal gwarantem kolizji lub wypadku. 

Olecko

We wtorek (17.09.2019) na drogach powiatu Oleckiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń. Pierwsze miało miejsce po godz. 11:30 na trasie W655, w rejonie miejscowości Doliwy. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 25-letnia kierujący Peugeotem na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i dachowała. Kobieta podróżowała z 2-letnim dzieckiem, które z obrażeniami głowy zostało przetransportowane do szpitala w Suwałkach.

Do drugiego zdarzenia doszło po godz. 15:00, również na drodze W655, jednak w rejonie miejscowości Wieliczki. Kierujący osobowym oplem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go kierującej rowerem i ją potrącił. Takiego samego przewinienia dopuściła się kierująca fordem, która nie zdążyła zahamować i uderzyła w opla, który chwilę wcześniej uderzył w rowerzystkę. 56-letnia kierująca rowerem została przetransportowana do szpitala w Ełku. Na szczęście nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń. Oboje kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Działdowo

Tego samego dnia około godz. 17:00 policjanci z Działdowa otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Kisiny – Działdowo. Na miejsce skierowano policyjne patrole, które zastały trzy uszkodzone pojazdy. Policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w poprzedzający go pojazd marki Mazda oraz jadący z naprzeciwka pojazd marki VW Transporter. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawcę kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

BRAK KOMENTARZY