Zmiany w olsztyńskiej komunikacji

0
254
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym – tradycyjnie już – wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy. Nowości weszły w życie 1 września (niedziela).

Jedną z najważniejszych zmian będzie powrót do rozkładu jazdy oznaczonego jako “Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”. Poza tym linia nr 307 będzie działać tylko w weekendy.

Od 1 września korekt rozkładu doczeka się część linii – zapowiada Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Dotyczyć to będzie linii 116 wyłącznie w kursach do Centrum Kształcenia Zawodowego, a w przypadku linii 126 skrócone zostaną pojedyncze kursy wieczorem do pętli “Jagiellońska-Szpital”. Do przesunięcia godzin odjazdów kursów z przystanków początkowych w rozkładach jazdy dojdzie w przypadku linii 114, 124, 304.

Dodatkowo linie autobusowe 103 i 130 we wrześniu, podczas letnich wakacji szkołach wyższych, będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy. Natomiast dla linii 105 w kursach do i z miejscowości Klewki uruchomione zostaną nowe przystanku – “Piękna Góra” – funkcjonujące jako warunkowe (“na żądanie”).

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Linia tramwajowa 3 wznowi funkcjonowanie w pełnym wymiarze (przez cały dzień w dni robocze, soboty oraz niedziele i święta) od dnia 28 września. Poza tym 1 października na trasy wyjadą autobusy linii 302, 303, 305 i 309.

BRAK KOMENTARZY