Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Dotkną także mieszkańców innych miejscowości

0
435

Wraz z początkiem 2022 roku zostaną wprowadzone korekty w funkcjonowaniu transportu zbiorowego w Olsztynie. Przypominamy też o zasadach obowiązujących w Sylwestra, Nowy Rok oraz jego pierwsze dni.

Wpływ na organizację transportu zbiorowego na początku roku mają dni świąteczne oraz przerwa od nauki szkolnej. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zdecydował także o długofalowych zmianach dotyczących m.in. sytuacji pandemicznej.

W sobotę, niedzielę oraz w czwartek (1, 2 oraz 6 stycznia) obowiązywać będzie rozkład przygotowany na niedziele i święta. Natomiast do końca tego roku oraz w dni powszednie pierwszego tygodnia następnego roku autobusy i tramwaje będą kursować według rozkładu oznaczonego jako “Dni robocze wolne od nauki szkolnej”.

* do 31 grudnia 2021 roku – “Dni robocze wolne od nauki szkolnej”,
* 1-2 stycznia 2022 roku – “Niedziele i święta”,
* 3-5 stycznia 2022 roku – “Dni robocze wolne od nauki szkolnej”,
* 6 stycznia 2022 roku – “Niedziele i święta”,
* 7 stycznia 2022 roku – “Dni robocze wolne od nauki szkolnej”,
* 8 stycznia 2022 roku – “Soboty”
* 9 stycznia 2022 roku – “Niedziele i święta”.

Szereg zmian, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku ma związek z pandemią COVID-19 oraz jej konsekwencjami.

– W związku z wprowadzaniem nauki zdalnej w szkołach i na uniwersytecie jak również pracy zdalnej i w modelu hybrydowym spadła liczba pasażerów podróżujących komunikacją miejską i nie powróciła do stanu sprzed pandemii – wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Dlatego zostanie zawieszona linia tramwajowa nr 3 oraz linia autobusowa nr 302, ograniczone zostaje kursowanie linii 303 i 309, kursowanie linii 105 zostaje ograniczone w soboty niedziele i święta a część kursów linii 129 zostaje skrócona do pętli Gryźliny. Natomiast w dni robocze w godzinach szczytu komunikacyjnego zostanie uruchomiona linia Z-3, a wybrane kursy linii 128 będą wydłużone do przystanku “Tor Motocrossowy”.

Dodatkowo przystanki linii 107 “Perkoza” będą miały charakter warunkowy (“na żądanie”). Będą też nowe przystanki tego typu  – “Różnowo Przejście” dla linii 108 i 112 pomiędzy przystankami “Różnowo Stare” a “Różnowo Kolonia”.

BRAK KOMENTARZY