Zmiany personalne w Archidiecezji Warmińskiej 2024

0
448

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński dokonał zmian personalnych w archidiecezji warmińskiej w 2024 roku. Zmiany będą obowiązywać od 1 lipca 2024 roku.

KSIĄDZ

PARAFIA

1.

ks. Andrzej Ciućkowski

Gierzwałd – parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela

2.

ks. Roman Chudzik

Emerytura

3.

ks. Zbigniew Czernik

Stawiguda – parafia Świętego Jakuba Apostoła

4.

ks. Jarosław Dobrzeniecki

Mrągowo – parafia pw. Świętego Wojciecha

5.

ks. Paweł Kacprzak

Paluzy – parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

6.

ks. Zdzisław Kieliszek

Olsztyn – parafia Świętego Mateusza

7.

ks. Wojciech Kotowicz

Rektor WSD MW „Hosianum” w Olsztynie

8.

ks. Bartłomiej Koziej

Sątopy – parafia pw. Świętego Jodoka
Unikowo – parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela

9.

ks. Mieczysław Kruczyk

Klon – parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego

10.

ks. Leszek Kuriata

Sułowo – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

12.

ks. Kazimierz Oziewicz

Emerytura

13.

ks. Jan Pietrzyk

Emerytura

14.

ks. Jarosław Prusaczyk

Lidzbark Warmiński – parafia pw. Świętych Apostołów Piotr i Paweł

15.

ks. Tomasz Szałanda

Olsztyn – parafia pw. Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła

16.

ks. Stanisław Szymański

Zagaje – parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

17.

ks. Jan Sztygiel

Rogóż – parafia pw. Świętej Barbary

18.

ks. Hubert Tryk

Butryny – parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła

19.

ks. Andrzej Wiśniewski

Sarnowo – parafia pw. Świętego Antoniego

20.

ks. Jan Zalewski

Kajkowo – parafia pw. Świętej Moniki

21.

ks. Stanisław Zarzycki

Lubomino – parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej

Wapnik – parafia pw. Świętego Andrzeja Apostoła

 

ZMIANY WIKARIUSZOWSKIE

KAPŁAN

PARAFIA

1.

ks. Daniel Bojarski

Mrągowo – parafia pw. Błogosławionego Honorata Koźmińskiego

2.

ks. Jędrzej Borejko

Olsztyn – parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Rózańcowej

3.

ks. Janusz Gajdowski

Olsztyn – parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

4.

ks. Mariusz Jackowski

Pasym – parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

5.

ks. Jacek Możejko

Olsztyn – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka

6.

ks. Zdzisław Muszyński

Ostróda – parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

7.

ks. Grzegorz Oleksik

Olsztyn – parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

8.

ks. Sławomir Sokołowski

Olsztyn – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka

9.

ks. Andrzej Stankiewicz

Bartąg – parafia pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

10.

ks. Wojciech Wiszniewski

Szczytno – parafia pw. Świętego Brata Alberta

11.

ks. Damian Zembek

Szczytno – parafia pw. Wniebowizięcia Najświętszej Maryi Panny

ŹRÓDŁO: Archidiecezja Warmińska

BRAK KOMENTARZY