Zmiany kursowania jednej z tramwajowych linii w Olsztynie

0
373
Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska

Specjalny rozkład tramwajowej linii nr 3. Od wtorku (17 marca) pojazdy będą kursowały między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach porannych i popołudniowych.

Takie rozwiązanie będzie utrzymane aż do odwołania. Godziny odjazdów można sprawdzić na stronie internetowej oraz w aplikacji MyBus.

W ciągu dnia realizowanych będzie po dziesięć par kursów – informują przedstawiciele Zarządu Dróg, Zielelni i Transportu. – Pięć zostanie zrealizowanych z rana i kolejnych pięć po południu.

Drzwi w tramwajach i autobusach są każdorazowo otwierane przez motorniczych i kierowców. Tym samym pasażerowie muszą korzystać z tzw. ciepłych przycisków. Zmienił się także charakter przystanków “na żądanie”. Teraz wszystkie na terenie Olsztyna mają status stałych, a pojazdy komunikacji miejskiej będą się na nich zatrzymywały regularnie.

Poza tym w związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa i innych chorób zakaźnych,  zostały wprowadzone dodatkowe środki ostrożności w tramwajach i autobusach. Autobusy i tramwaje MPK są myte i dezynfekowane raz dziennie. Preparat, który jest do tego używany, ma szerokie spectrum wiruso- i bakteriobójcze.

BRAK KOMENTARZY