Zmiana warty na stanowisku dowódcy warmińsko-mazurskich terytorialsów

0
650

Płk Mirosław Bryś pożegnał dziś żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przekazując dowództwo płk. Jarosławowi Kowalskiemu.

W uroczytsości udział wziął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Generał 16. Dywizji Zmechanizowanej Krzysztof Radomski, generał bryg. Maciej Klisz Zastępca Dowódcy WOT.

Wojewoda wyraził wdzięczność dla żołnierzy  4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej za sposób wywiązywania się z obowiązków oraz doskonałą współpracę, m.in. w zadaniach, które pojawiły się w związku z pandemią koronawirusa, następnie obroną granicy polsko-białoruskiej, a w ostatnim czasie z przybyciem uchodźców z Ukrainy.

– Bardzo gratuluję z okazji objęcia nowych obowiązków. Bardzo się cieszę, że to osoba, która bezpośrednio związana jest z naszym regionem i zna jego potrzeby. Życzę, aby czas służby na stanowisku Dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej był źródłem prawdziwej zawodowej satysfakcji i poczucia solidnie wypełnionego obowiązku. – powiedział wojewoda Chojecki. 

BRAK KOMENTARZY