Zmarł sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie

0
950

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Przemysław Jagosz poniósł śmierć w tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Warchały w gminie Jedwabno.

sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sędzia Przemysław Jagosz zginął w pożarze domku letniskowego, który znajdował się w miejscowości Warchały w gminie Jedwabno.

Przemysław Jagosz miał 52 lata. – Zapamiętamy go jako człowieka pracowitego o niezwykle otwartym umyśle i sercu, życzliwego i zawsze chętnego do pomocy. W naszej pamięci pozostanie również jako osoba o błyskotliwym poczuciu humoru, mająca dystans do świata i siebie – zaznacza Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sędzia Przemysław Jagosz karierę zawodową zaczął w 1993 r. jako etatowy aplikant sądowy w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. W latach 1995-1997 był asesorem pełniącym obowiązki sędziego Sądu Rejonowego w Kętrzynie, a także sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie.

W dniu 27 sierpnia 1997 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie, a 29 czerwca 2001 r. na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przemysław Jagosz aż do śmierci orzekał w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Olsztynie. Niemniej na przestrzeni lat był wielokrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, a w latach 1998 – 2001 także do pełnienia obowiązków głównego specjalisty w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości.

W pierwszych latach swojej kariery zawodowej, a konkretnie od 2000 roku do 2001 roku Przemysław Jagosz pełnił również odpowiedzialną funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości, natomiast w październiku 2009 r. Minister Sprawiedliwości powołał go w skład zespołu do przeprowadzenia analizy dotychczasowych oraz wypracowania nowych modelowych rozwiązań prawnych w zakresie problematyki nieletnich.

BRAK KOMENTARZY