Złote Gody dostojnych jubilatów w Świątkach

0
7070

W Świątkach ok. 30 par zostało zaproszonych do sali Gminnej Biblioteki Publicznej na niezwykłą uroczystość upamiętnienia 50–lecia wspólnego pożycia w związku małżeńskim, czyli Złote Gody. Wszyscy otrzymali z tej okazji medale od Prezydenta RP Andrzeja Dudy,które wręczył małżonkom wójt gminy Świątki Sławomir Kowalczyk.

Jedną z uhonorowanych par byli państwo Grażyna i Kazimierz Idczakowie ,którzy poznali się w pracy  w  poznańskiem.-Życie w tamtych czasach nie było łatwewspominali początki swojej znajomości. –Nikt nie myślał wtedy o własnym mieszkaniu. To ja byłam bardziej aktywna na początku naszej znajomościopowiadała pani Grażyna Idczak . Za podstawę swojego udanego i szczęśliwego związku oboje uważają dwie najistotniejsze cechy; po pierwsze tolerancja, a po drugie wzajemny szacunek do siebie. Oboje uważają,że to one  pozwalają ludziom być ze sobą tak długo , oczywiście oprócz miłości, która zawsze między dwojgiem ludzi musi być i jest podstawą każdego związku.- Innej recepty nie mamówi pani Grażyna  z przekonaniem. A w codziennym życiu, także ich, zdarzały się również nieporozumienia. –Ale trwały krótko i z perspektywy czasu wydają się zupełnie nieistotnezapewnia pan Kazimierz, a małżonka potwierdza jego słowa.

Uroczystość poprowadziła pracownica Urzędu Stanu Cywilnego  Genowefa Zdolska, która udzieliła, jak obliczyła w czasie swojej 40- letniej pracy ok. 800 ślubów cywilnych.-Ta uroczystość jest ostatnią przeze mnie przygotowywanąmówi z ciepłym uśmiechem do zaproszonych gościbo od jutra przechodzę na emeryturę. Po tym oświadczeniu otrzymała rzęsiste brawa za lata swojej pracy w gminie Świątki.

Na wszystkich uczestników czekał ogromnych rozmiarów tort z napisem Złote Gody i Parą Młodych objętych w tanecznym uścisku, jak na prawdziwej weselnej uczcie.

Przedtem jednak wójt Sławomir Kowalczyk życzył wszystkim dalszych lat wspólnego życia w szczęściu, zdrowiu i radości z wnuków. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świątkach przygotowały dla dostojnych jubilatów program artystyczny ,a po ich  występie na scenę zajęli dorośli z kabaretu „Silna Grupa na Wezwanie”, który zaintonował na początku gromkie Sto lat i cała sala śpiewała razem z kabaretem. A potem przyszedł czas na piosenki i skecze. Swoim występem rozbawili  jubilatów i publiczność .

Zobacz naszą relację .

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY