Złodzieje zatrzymani. Mają 10 i 12 lat

0
616

W ciągu kilku ostatnich dni na terenie Pisza skradzione zostały trzy rowery o łącznej wartości blisko 4 000 złotych. Policjanci pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tych kradzieży. Finał był dość zaskakujący. 

Pod koniec listopada br. do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszedł mężczyzna, który zgłosił kradzież roweru. Był to mieszkaniec jednego z piskich osiedli. Jednoślad zostawił wieczorem na klatce schodowej przy swoich drzwiach. Rano roweru już nie było. Zgłosiła się także kobieta mieszkająca w tym samym bloku. Poinformowała, że jej skradziono dwa rowery, które pozostawiła w korytarzu piwnicznym. Dodała, że drzwi wejściowe do klatki schodowej od pewnego czasu nie zamykały się, bo miały uszkodzony zamek. Pokrzywdzeni wycenili wartość skradzionych jednośladów na łączną kwotę blisko 4 tys. zł. Piscy kryminalni wyjaśniając te dwie sprawy dążyli do ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania mienia. Finał był dość zaskakujący.

W piątek (03.12.2021r.) przed południem, na ulicach Pisza, policjanci zauważyli dwóch chłopców jadących rowerami podobnymi do tych skradzionych. Funkcjonariusze zatrzymali ich. Byli to mieszkańcy Pisza w wieku 10 i 12 lat. Chłopcy przyznali się, że jeżdżą skradzionymi przez nich jednośladami. Ukradli jeszcze trzeci rower, który pozostawili w stojaku przy jednym z miejscowych marketów. Wszystkie zostały odzyskane. Chłopcy nie potrafili wyjaśnić, dlaczego to zrobili. O całym zdarzeniu policjanci powiadomili ich rodziców.

Sprawa kradzieży rowerów została rozwiązana. Dwaj sprawcy w wieku 10 i 12 lat odpowiedzą za to przed sądem rodzinnym i nieletnich.

BRAK KOMENTARZY