Zgłosił awanturę z sąsiadem, trafił za kratki za posiadanie narkotyków

0
552

Pewien 38-letni braniewianin zgłosił policjantom awanturę z sąsiadem. Jednak przebieg interwencji sprawił, że zakończyła się zupełnie inaczej, niż można było się tego spodziewać.

Dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze pomiędzy sąsiadami, do której doszło na jeden z ulic Braniewa. Na miejsce skierowano patrol policji, który pojechał do mieszkania zgłaszającego. W trakcie interwencji uwagę policjantów przykuło zachowanie 38-latka. Mężczyzna zachowywał się nadpobudliwie i nerwowo. Nie chciał wpuścić policjantów do środka, zamykał przed nimi drzwi do pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu.

Funkcjonariusze od początku rozmowy z mężczyzną podejrzewali, że ten coś przed nimi ukrywa. Po chwili podejrzenia potwierdziły się. Gdy weszli do mieszkania, w jednym z pomieszczeń znaleźli 30 donic, w których rosły krzaki konopi, 300 gramów suszu roślinnego oraz grzyby halucynogenne o masie 60 gramów.

Na miejsce wezwani zostali policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zabezpieczyli miejsce oraz przeprowadzili przeszukanie. W trakcie tych czynności, kryminalni znaleźli dodatkowo nośniki danych zawierające treści o charakterze seksualnym z udziałem małoletnich. Znajdowały się one na płytach CD oraz innych nośnikach pamięci. Zebrany materiał został zabezpieczony do dalszej analizy.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do braniewskiej komendy gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz treści o charakterze seksualnym z udziałem małoletnich, za co grozi kara łącznie 15 lat pozbawienia wolności. Braniewski Sąd zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

BRAK KOMENTARZY