Zawody motocrossowe w Kwidzynie

0
3928

W niedzielę 27 sierpnia 2017 na torze Kwidzyn-Bądki odbyła się IX Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie zorganizowana przez Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego .

Dzień rozpoczął się silną ulewą. Ogromne ilości wody rozmoczyły nawierzchnię trasy, a w niektórych miejscach powstały pokaźne kałuże, które nie zniknęły do końca imprezy. Na szczęście pogoda w ciągu dnia się poprawiła, więc rywalizacja przebiegła bez przeszkód. Największym utrudnieniem było powstałe gdzieniegdzie śliskie błoto, które nie tylko oblepiało maszyny, ale też powodowało mnóstwo wywrotek i wypadanie rozpędzonych zawodników z trasy. Lądowania w błocie, choć nieprzyjemne, są jednak z reguły miękkie, zdecydowana większość uczestników uniknęła poważniejszych kontuzji.

W wyścigach wzięło udział 83 zawodników. Pierwsi ścigali się zawodnicy klasy MX 65, w tej kategorii wygrał Wiktor Rafalski #292  (WKM Więcbork) drugi był Artur Gałuszka #23 z (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), a trzeci Filip Pawłowski #291 (WKM Więcbork).

Drugie w kolejności były biegi połączonych klas MX 85 i MX Kobiet:  W  MX 85 najlepszy był Jakub Kowalski #84 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, drugie miejsce zajął Wiktor Sobiech #22 z WKM Więcbork, a trzecie Paskal Myhan #77 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

W MX Kobiet zwyciężyła Weronika Obiała #67 z WKM Więcbork  przed zawodniczkami Motoklubu Olsztyn: Hanną Szczucińską #232 i Patrycją Dziewulską #76.

Następne startowały klasy MX 1C i MX 2C.  W klasie 1C zwyciężył Tomasz Lango #94 z Motoklubu Orneta drugi był Adrian Matwij #207 z PKS Korona Elbląg, a trzeci Mateusz Paczyński #192 z KM Wisła Chełmno. Pierwsze miejsce w klasie MX 2C zajął Marcin Ryczek #777 (WKM Więcbork) drugie Michał Łapiejko #86 (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), a trzecie Przemysław Smołucha #271 (MX Otopit Toruń).

Kolejny wyścig to klasy MX Open połączone z MX Junior. Zwycięstwo w MX Open objął Michał Krech #22 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, na drugim stopniu podium stanął Damian Bykowski #108 z PSM OFF ROAD Białystok, a na trzecim Sylwester Jędrzejczyk #323 z KKM Kwidzyn.

W MX Junior wygrał Michał Kuczyński #11 (Gdański AutoMotoKlub), drugie miejsce zajął Filip Bukowicz #13, również z Gdańskiego AutoMotoKlubu, a na trzecim stopniu podium znalazł się Bartłomiej Warda #89 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

Ostatni wyścig należał do połączonych klas MX B i MX Masters. W MX B wygrał Marcin Szczepański #112 reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński, przed zawodnikami LKS Jastrząb Lipno: Adrianem Marciniakiem #22 i Marcinem Kawczyńskim #88.

Wyścig klasy MX Masters zakończył się zwycięstwem zawodnika AMK Drwęca Ostróda –  Krzysztofa Dziadko #996, który wrócił do wyścigów po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, drugie miejsce zajął Wiesław Wiśniewski #81 z KM Wisła Chełmno, a trzecie Przemysław Listowski #690 z Grudziądzkiego Towarzystwa Żużlowego.

Do końca sezonu 2017 Mistrzostw Strefy Polski Północnej pozostały jeszcze dwie rundy: 1 października w Więcborku i 8 października w Giżycku.