Zawody motocrossowe na torze w Sobieńczycach

0
4328

Ponad stu zawodników motocrossu rywalizujących w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej spotkało się w niedzielę 25 czerwca 2017 na torze w Sobieńczycach aby wziąć udział w kolejnej rundzie cyklu.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportów Motorowych SPEEDSTAR  Sobieńczyce. Trasa toru zawiera dużo elementów technicznych oraz skoczni i wymaga od zawodników wykazania się sporymi umiejętnościami. Ulewy poprzedniego dnia sprawiły, że twarda nawierzchnia obiektu miejscami stała się nieco zbyt śliska, jednak początkowo była nadzieja, że wiatr nieco przesuszy kłopotliwe fragmenty i warunki będą idealne.

Niestety, strumienie wody, które lunęły z nieba przed drugą serią startów pogrzebały te nadzieje i zawodników czekała błotna przeprawa. Najdzielniejsi nie poddali się i walczyli do końca, a wśród nich czterej przedstawiciele warmińskiej ziemi, którzy tego dnia sięgnęli po złoto: wśród nich czterej przedstawiciele warmińskiej ziemi, którzy tego dnia sięgnęli po złoto: Paskal Myhan z Moto Klubu Lidzbark Warmiński w klasie MX 85, Krzysztof Dziadko z ostródzkiego AMK Drwęca w klasie Masters, Tomasz Lango z Motoklubu Orneta w klasie MX 1C i Cezary Lewko z Motoklubu Olsztyn w klasie MX Junior.

Prawdziwa ulewa rozpętała się tuż przed startem do drugiego wyścigu klasy MX 65 jednak najmłodsi zawodnicy nie zrażeni, w strugach deszczu stanęli do boju, który ostatecznie wygrał Wiktor Rafalski #292 z WKM Więcbork, za nim dojechał Dawid Zaremba #151 (KMX Kaszuby), a jako trzeci Mieszko Polnar#94 (Gdański AutoMotoKlub). Młody zawodnik Moto Klubu Lidzbark Warmiński, Maciej Chlewiński #6 dojechał jako czwarty.

Drugie w kolejności były połączone klasy MX 85 i MX Kobiet. W klasie MX 85 triumfował Paskal Myhan #77 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, który po czterech rundach jest drugi w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Olaf Włodarczak #21 (WKM Więcbork), a trzecie Wiktor Sobiech #22 również z WKM Więcbork.

W klasie MX Kobiet zwyciężyła Wiktoria Garbowska #38 (WKM Więcbork), druga była Julia Jarmołkowicz# 10 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, a trzecia również przedstawicielka WKM Więcbork – Weronika Obiała #67.

Jako następne jechały klasy MX 1C i MX 2C.  W pierwszej z tych kategorii swoje – kolejne już – zwycięstwo wywalczył niepokonany w tym sezonie Tomasz Lango #94 z Motoklubu Orneta, drugi dojechał Łukasz Baliński #42 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a trzeci Mateusz Paczyński #192 z KM Wisła Chełmno.

W klasie MX 2C najlepszy był Adam Drypa #3 z Gdańskiego AutoMotoKlubu, drugi Marcin Ryczek #777 z WKM Więcbork, a trzeci Vladislav Khrushchev #151 z Rosji.

Następny był start klasy MX Open razem z klasą MX Junior. W klasie MX Open wystartowało dwóch zawodników, zwyciężył Dawid Kosiński #226 z KM Wisła Chełmno, drugie miejsce zajął Tomasz Procyk #156 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

W MX Junior zwyciężył Cezary Lewko #222 z Motoklubu Olsztyn, drugie miejsce zajął Michał Kuczyński #11 (Gdański AutoMotoKlub), a trzecie Denis Lebedev #242 z Rosji.

Ostatni był wyścig klas MX B i MX Masters.  W MX B pierwsze miejsce objął Sebastian Walczyk #940 reprezentujący Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe, drugie Roman Drewczyński #13 z KM Wisła Chełmno, trzecie Adrian Marciniak #22 z LKS Jastrząb Lipno.

W klasie Masters zwyciężył Krzysztof Dziadko #996 reprezentujący AMK Drwęca Ostróda, drugie miejsce zajął Przemysław Listowski  #690, a trzecie Wiesław Wiśniewski #81 (KM Wisła Chełmno).

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY