Zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn wystąpili w Pucharze Polski juniorów

0
332
Aniela Kozłowska

W Sosnowcu  sobotę (9 listopada) odbył się Puchar Polski III juniorów. Na turniej przyjechała cała czołówka polskich szablistów, w tym reprezentacja UKS Hajduczek Olsztyn w składzie: Aniela Kozłowska, Oskar Kusak, Filip Kusak i Piotr Kozłowski.

W sumie na planszach o zwycięstwo rywalizowało 86 zawodników. – Warto zaznaczyć, że wszyscy nasi reprezentanci to juniorzy młodsi. Walczyli więc również z dużo starszymi zawodnikami. Po raz kolejny bardzo dobry start zaliczyli najmłodsi, Oskar i Aniela – podkreśla prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

W fazie grupowej moje walki były po prostu słabe. Źle weszłam w turniej. Nawet na pewnym etapie zaczęłam zastanawiać się, czy w ogóle zakwalifikuję się do play off. Dwie wygrane wystarczyły, by awansować, jednak nie dawały mi dobrego rozstawienia. Od razu trafiłam na dużo starszą i doświadczoną przeciwniczkę – komentuje Aniela. Była nią osiemnastoletnia Weronika Waleriańczyk z KKSZ Konin. Po wyrównanym początku Aniela nabierała pewności, co pozwoliło jej pewnie wygrać starcie 15:10. W walce o ćwierćfinał uległa jednak niedawnej koleżance klubowej Klaudii Malgrem, a obecnie zawodniczce KS Karabela Warszawa 4:15. – Trudno mówić o walce przegranej tak wysoko. Teraz muszę przeanalizować ją z trenerami, aby uświadomić sobie, skąd aż taka porażka – mówi Aniela wspierana przez firmę Wipasz S.A. Mimo tego całość Pucharu Polski uważa za udany. – Po raz drugi znalazłam się w najlepszej szesnastce turnieju, walcząc o ćwierćfinał – podkreśla. Aniela Puchar Polski juniorów zakończyła na 16. miejscu.

Również do tej fazy pucharowej dotarł Oskar Kusak. Wygrał w grupie cztery walki, a w pierwszym pucharze spotkał się na planszy ze swoim bratem Filipem Kusakiem, pokonując go 15:8. W walce o ćwierćfinał uległ Marcinowi Lipińskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 4:15. – To dużo starszy, bo dziewiętnastoletni zawodnik. Mam świadomość, że po prostu nie miałem możliwości wygrania tego pojedynku. Jestem bardzo zadowolony ze startu. Wejście do najlepszej szesnastki turnieju to duży sukces – komentuje Oskar Kusak, który zakończył turniej na 14. miejscu.

Filip Kusak zakończył rywalizację na 19. pozycji, Piotr Kozłowski ostatecznie zajął 46. lokatę.

Adam Sobczyk podkreśla, że Aniela i Oskar mają po czternaście lat. Są to ich pierwsze starty w kategorii junior, która obejmuje zawodników do lat 20. – W swojej kategorii wiekowej junior młodszy są najmłodszym rocznikiem, mimo tego są liczącymi się zawodnikami w Polsce – zauważa. Świadczy o tym fakt, że Aniela jest obecnie sklasyfikowana przez Polski Związek Szermierczy na 6. miejscu w Polsce, zaś Oskar na 10. miejscu.

Puchar Polski III juniorów

kobiety

1 – CIEŚLAR Zuzanna – ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY

2 – ZAWODNIAK Małgorzata – KKSZ KONIN

3 – KURZYNA Urszula – UKS 13 BIAŁYSTOK

3 – LENKIEWICZ Zuzanna – TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

…………………………………………………………………………..

16 – Aniela Kozłowska – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

mężczyźni

1 – NOWAK Franciszek – AZS AWF WARSZAWA

2 – BRONISZEWSKI Jakub – MUKS VICTOR WARSZAWA

3 – GAŁECKI Rafał – AZS AWF WARSZAWA

3 – LIPIŃSKI Marcin – ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY

…………………………………………………………………………..

14 – Oskar Kusak – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

19 – Filip Kusak – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

46 – Piotr Kozłowski – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

 

BRAK KOMENTARZY