Zasłabł za kierownicą – pomógł mu policjant po służbie. Okazało się, że kierował na sądowym zakazie

0
85

Policjant drogówki po służbie pomógł 27–latkowi, który zasłabł za kierownicą. Jego interwencja spowodowała, że mężczyzna szybko otrzymał pomoc medyczną. Ponadto okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Będący po służbie funkcjonariusz z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednym ze skrzyżowań w mieście zauważył osobowego forda, którego kierowca nie reagował mimo możliwości kontynuowania jazdy. Policjant podszedł do auta, aby sprawdzić co jest powodem nietypowego zachowania kierowcy. W pojeździe znajdował się mężczyzna, którego zachowanie na pierwszy rzut oka wskazywało, że może on być pod działaniem alkoholu.

Z kierującym był utrudniony kontakt i jego mowa była bełkotliwa. Policjant natychmiast na miejsce wezwał służby i wraz z innym świadkiem zdarzenia monitorował stan zdrowia kierującego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po chwili okazało się, że mężczyzna był trzeźwy i zasłabł za kierownicą. 27-latek tłumaczył, że jego stan zdrowia mógł pogorszyć się ze zmęczenia. W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Stan zdrowia 27-latka na tyle się polepszył, że nie wymagał on hospitalizacji. Już wkrótce mężczyzna ze swojego zachowania będzie musiał się wytłumaczyć przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY