Zarzuty za brutalne zabójstwo w Dobrym Mieście

0
921

Prokurator Rejonowy Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowaniedwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, w dniu 13 września 202lr. na klatce schodowej jednego z budynków na terenie Dobrego Miasta ujawniono zwłoki 45-letniego mężczyzny. Na miejscu prokurator wraz z funkcjonariuszami Policji i biegłym lekarzem przeprowadzili oględziny. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu był szereg obrażeń wewnętrznych powstałych na skutek wielu uderzeń zadanych w obrębie całego ciała rękoma i nogami, skutkujący wewnętrznym krwotokiem.

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią 45-latka.  Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 21-letniego Łukasza B. i 19 letniego Sylwestra S. W dniu 15 września 202 lr. prokurator przedstawił obu zatrzymanym zarzut zabójstwa, przy czym Sylwester S. z uwagi na wcześniejszą karalność za przestępstwo rozboju, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

BRAK KOMENTARZY