Zarzuty i tymczasowy areszt dla kierowcy wywrotki z Bałtyckiej

0
273

Zarzuty sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu usłyszał 42-latek, który staranował pojazdy i przystanek w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W poniedziałek (27.05.2024 r.) olsztyńscy policjanci pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej. Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy, 42-letni kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem i staranował 4 samochody osobowe, autobus komunikacji miejskiej i wiatę przystankową. Badanie alkomatem wykazało zawartość ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie został poważnie ranny.

Do działań zostali skierowani funkcjonariusze wydziałów patrolowego, drogowego oraz komórek śledczych i kryminalnych. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia wraz ze wszystkimi pojazdami, które brały w nim udział. Śledczy przesłuchali bezpośrednich świadków wypadku, zabezpieczyli nagrania pochodzące z kamer monitoringów.

Zebrany bezpośrednio po zdarzeniu materiał dowodowy był w ocenie sądu wystarczający do tego, aby zastosować wobec kierującego wywrotką środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, w przypadku, kiedy sprawca działa nieumyślnie – 5 lat. Ostateczna kwalifikacja czynu zostanie przyjęta po zakończeniu śledztwa.

BRAK KOMENTARZY