Zamieszkaj w sercu Warmii i Mazur. Mieszkanie czy dom w Olsztynie?

0
186
Mieszkanie czy dom w Olsztynie?

Warmia i Mazury, czyli liczne jeziora dające możliwość błogiego relaksu na plaży lub oddania się aktywnemu wypoczynkowi poprzez sporty wodne, a także zalesione tereny oznaczające niezwykle czyste powietrze, malownicze widoki oraz kilometry ścieżek na długie spacery z rodziną. Obraz ten można opisać znacznie krócej, bo zaledwie dwoma słowami: wymarzone wakacje. Tego regionu nie możemy jednak utożsamiać tylko i wyłącznie z letnimi kurortami gotowymi przyjąć turystów, gdyż byłoby to bardzo krzywdządze uproszczenie. Warmia i Mazury, a konkretnie centrum tego rejonu w postaci Olsztyna to fascynująca lokalizacja, która idealnie łączy ze sobą cechy wielkich polskich miast z miejscami, do których wyruszamy na wakacje. Jeżeli chcesz zamieszkać w mieście, które pozwoli Ci spełniać Twoje zawodowe ambicje, a przy tym umożliwi przyjemnie spędzać wolny czas, to potwierdzamy – Olsztyn będzie świetną decyzją.

Decyzja została już podjęta i chcesz zamieszkać w Olsztynie lub w jego najbliższej okolicy. A może od jakiegoś czasu już tu żyjesz, ale wynajmujesz mieszkanie i zastanawiasz się, czy nie przyszedł już ten moment, aby ruszyć na swoje? Z pewnością zastanawiasz się teraz, co będzie najlepszą opcją – co lepiej wybrać, mieszkanie w Olsztynie czy dom pod Olsztynem? Jak w wielu kwestiach najbardziej trafną odpowiedzią będzie…”to zależy”. Zależy od charakteru, stylu życia, planów na przyszłość, a także finansów, które zawsze odgrywają bardzo istotną rolę. Zastanówmy się, jakie są zalety kupna mieszkania w Olsztynie, a także dlaczego warto zbudować tuż przy jego granicach.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Olsztynie?

Jeżeli dziś wybierzesz się na przejażdżkę po najróżniejszych zakątkach Olsztyna i masz porównanie z tym, co działo się tu jeszcze kilka lat temu, to z pewnością zauważysz, że na mapie miasta pojawiło się naprawdę dużo nowych osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu masz pewność, że do Twojej dyspozycji będzie dość dużo mieszkań w różnych lokalizacjach, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Możesz zdecydować się na mieszkanie w ścisłym centrum, w okolicy jeziora i plaży miejskiej lub nieco bardziej na obrzeżach miasta – wszystko zależy od tego, jakie są Twoje preferencje i ile możesz przeznaczyć na zakup swojego własnego lokum. Niezależnie od lokalizacji masz pewność, że nie musisz martwić się o codzienne sprawy typu szybki wypad do sklepu, przedszkole dla dzieci, apteka czy fryzjer – Olsztyn rozwija się naprawdę szybko, dlatego gdziekolwiek nie zamieszkasz, tam od ręki załatwisz wszystko, czego potrzebujesz. Jeżeli musisz pojechać nieco dalej, to również żaden problem – możesz skorzystać przecież z autobusów i tramwajów, którymi trafisz w dowolne miejsce na olsztyńskiej mapie. Zresztą…czasami nie musisz przecież jeździć – możesz po prostu pójść! Olsztyn nie jest aż tak dużym miastem, żeby nie móc przejść się parę kilometrów, a trzeba przyznać, że jest gdzie się wybrać – sobotni lub niedzielny spacer na plażę miejską, Jezioro Długie lub starówkę z najbliższymi to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. To właśnie w tej kwestii kupno mieszkania jest bardziej komfortowe, niż życie w domu poza miastem – tam każde wyjście z domu do sklepu, lekarza, na obiad czy plażę to prawdziwa wyprawa, na którą potrzeba sporo czasu, z kolei życie w samym mieście to często kwestia złapania najbliższego autobusu lub półgodzinnego spaceru.

Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie życie studenckie. Możliwe, że chcesz kupić nowe mieszkanie w Olsztynie, ale nie będziesz w nim mieszkać – ma to być dla Ciebie inwestycja. Jeżeli masz taki zamysł, to jesteś w odpowiednim miejscu – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski co roku przyciąga tysiące studentów, którzy często zamiast szukać pokoju w akademikach wolą nieco wyższy standard życia i decydują się na wynajem mieszkania na studia, dlatego raczej nie ma takiej opcji, żeby nie znaleźć chętnego na zamieszkanie w Twoich czterech ścianach.

Dlaczego warto zamieszkać w domu pod Olsztynem?

Całkiem możliwe, że spędzenie ośmiu godzin w pracy i szybka wizyta w sklepie jest dla Ciebie maksimum czasu, jaki chcesz spędzić wśród miejskiego zgiełku i tłoku, dlatego w Twoim przypadku idealną opcją będzie zamieszkanie poza terenem Olsztyna. Nagrodą za dalszą odległość od szeroko pojętej “cywilizacji” jest z pewnością możliwość poczucia się w stu procentach “jak u siebie” – jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, to możesz poopalać się, posiedzieć z dziećmi na świeżym powietrzu czy też rozpalić grilla ze znajomymi i nie potrzebujesz do tego wyjeżdżać dziesiątki lub setki kilometrów od domu. Możesz zrobić to w swoim ogrodzie zawsze wtedy, kiedy tylko zapragniesz! Sporą zaletą zbudowania własnego domu pod miastem będzie także możliwość stworzenia go kompletnie od podstaw, zgodnie ze swoim własnym poczuciem estetyki i wyczuciem stylu – oczywiście w ramach obowiązujących przepisów. Wiele osób od lat marzy o tym, aby zaprojektować własny kąt wedle swoich potrzeb, tak jakby szyty na miarę i dlatego zdecydowanie się na dom będzie świetną decyzją, jeśli jesteś jedną z takich właśnie osób. Zamieszkanie w domu to także spora zaleta biorąc pod uwagę osoby posiadające zwierzęta – znacznie łatwiej zadbać o swojego czworonoga mając do dyspozycji ogród, w którym może on biegać i bawić się bez żadnych ograniczeń.

Autorem artykułu jest New House Biuro Niercuhomości w Olsztynie.

 

BRAK KOMENTARZY